ΓΗΠΕΔΟ: Cardiff City Stadium (28016 θέσεις)
ΣΚΟΡ 1ου ΑΓΩΝΑ: Νόριτς - Κάρντιφ 0-0.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Μ. Κλάτενμπουργκ

ΚΑΡΝΤΙΦ (20η):
Η Κάρντιφ βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκόρ, πιο συγκεκρίμενα από το 6' λεπτό όταν ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι πέτυχε το 1-0 για την Μάντστεστερ στην επανεμφάνιση του στους αγωνίστικους χώρους μέτα από αρκετό καιρό.
Δεν φοβήθηκε η Κάρντιφ με την κατόχη να είναι μοιρασμένη.
Δεν απείλησαν ιδιαίτερα την εστία του Ντε Χεα στο πρώτο μέρος οι νεωφότιστοι.
Στο 60' ο Άσλει Γιανγκ με φοβερό σουτ έκανε και έγραψε το τελικό αποτέλεσμα Μάντεστερ Γιουνάιτεντ-Κάρντιφ 2-0.
Παρέμεινε στο πάτο της βαθμολογίας η Κάρντιφ με 18 βαθμούς σε 23 αγώνες πρωταθλήματος. Αποθέωση για τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ από τους οπαδούς της Μάντσεστερ!!

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΝΕΑ:
Εκτός για έξι με επτά εβδομάδες θα μείνει ο αμυντικός, Μάθιου Κόνολι ο οποίος υποβλήθηκε σε επέμβαση στον αστράγαλο. Αντάλλαξε τον Οντεμβιγκί με τον Κ.Τζόουνς της Στόουκ. Δεν φαίνεται να υπολογίζεται ο Κορνίλιους. Προβλήματα έχουν οι Μ.Χάντσον, Ματς και Α.Τέιλορ.

ΝΟΡΙΤΣ (12η):
Ωραίο παιχνίδι έγινε ανάμεσα σε Νόριτς και Νιούκαστλ με το γκόλ να λείπει όμως.
Καλύτερη η Νιούκαστλ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τις "καρακάξες" να έχουν 3 δοκάρια τα 2 από τον Ρεμί.
Η Νόριτς ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο μέρος και είχε και αυτή δοκάρι με τον Χούπερ στο 76' και έχασε μεγάή ευκαιρία στις καθυστερήσεις του ματς με τον Κρουλ να νικάει τον Σνόντγκρας.
Τους 24 βαθμούς έφτασαν τα "καναρίνια" και βρίσκονται στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη.

Παραμένει στην Νόριτς ο Νέιθαν Ρέντμοντ παρά το ενδιαφέρον από άλλες ομάδες. Δανεικός για 6 μήνες ο Γιόζεφ Γιόμπο από την Φενέρμαχτσε. Εκτός οι M.Turner, J. Howson, και E. Bennett.